DRODZY BIEGACZE – UCZESTNICY 38. PKO PÓŁMARATON SZCZECIN

W związku z sytuacją, iż w czasie tegorocznej edycji półmaratonu grupa kilkunastu biegaczy została zatrzymana na jej trasie przed przejazdem kolejowym ze względu na przejeżdżający pociąg, uprzejmie informuję, iż wystąpiłem w dniu dzisiejszym do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z prośbą o wyjaśnienie tego wydarzenia.

W mojej ocenie zaistniała sytuacja nie miała bowiem prawa mieć miejsca, ponieważ jako dyrektor 38. PKO Półmaratonu Szczecin, podobnie jak miało to miejsce w roku 2015 i 2016, w maju br. uzyskałem potwierdzenie z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o wstrzymaniu ruchu kolejowego na trasie biegu zgodnie z moją pisemną prośbą. Prośba ta, natomiast polegała na zupełnym wstrzymaniu ruchu kolejowego na przejeździe kolejowym na ul. Zaleskiego/Lindego/Sienkiewicza w Szczecinie w dniu 27 sierpnia 2017 roku w godz. od 09:30 do 11:00.

W tym miejscu pragnę przeprosić tych z Państwa, których dotyczy zaistniała sytuacja. Jako dyrektor biegu, ale również maratończyk, mam świadomość, iż nigdy nie powinno dojść do takiego wydarzenia. Nawet jeśli trwało ono stosunkowo krótko, to miało niewątpliwie wpływ na rywalizację.

Chciałbym także podkreślić, iż organizator dołożył wszelkich starań, aby 38. PKO Półmaraton Szczecin był imprezą bezpieczną dla jego uczestników, a sama rywalizacja odbywała się na zasadach fair play. Równocześnie informuję, iż przekażę niezwłocznie do publicznej wiadomości odpowiedź, której oczekuję ze strony PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Marcin Paprocki

dyrektor 38. PKO Półmaraton Szczecin