KOMUNIKAT

Ahoj Biegacze,
Imprezy biegowe organizujemy już od 10 lat. Rocznie realizujemy 8-9 wydarzeń. Sytuacja związana z pandemią jaka nastąpiła na początku 2020 r. zaskoczyła nas jak pewnie każdego. Jednak nawet w takich okolicznościach i ograniczeniach chcemy organizować dla Was najlepsze imprezy w jakich sami chcielibyśmy brać udział, szczególnie jeśli chodzi o największe wydarzenie biegowe w regionie czyli Półmaraton Szczecin. Nad tegoroczną edycją, pracujemy już od listopada 2019 r. Według planu wkraczamy teraz w decydującą, finalną fazę przygotowań. Zgodnie z dzisiejszym stanem prawnym, impreza takiej wielkości nie może się odbyć. Nie mamy też gwarancji na uzyskanie odpowiednich zgód i pozwoleń na przeprowadzanie tak dużego wydarzenia w dniu 30 sierpnia 2020.

Nie wiadomo jak dalej potoczy się znoszenie obostrzeń związanych z COVID-19 oraz w jakim kierunku rozwinie się pandemia.
Nie chcemy i nie możemy również narażać uczestników, ani wolontariuszy na jakiekolwiek ryzyko zarażenia podczas naszej imprezy.
W związku z tym, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły 41. PKO Półmaraton Szczecin na Edycję Wirtualną. Pracowaliśmy nad tym alternatywnym rozwiązaniem już od jakiegoś czasu, chcąc zaproponować Wam równie wyjątkowe wydarzenie, adekwatne do aktualnej sytuacji.
🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️

Nie odpuszczajcie tego sezonu.

Pobiegnijcie 41.PKO Półmaraton Szczecin na swoich zasadach, tak jak lubicie i tam gdzie lubicie, macie na to wyjątkową okazję i cały miesiąc na realizacje.
Możecie pobiec w dzień lub w nocy, w lesie lub w mieście, w górach lub nad morzem, możecie pobiec sami lub z przyjaciółmi.
Tempo biegu zależy tylko od Was, zróbcie to na swój sposób, ale bądźcie z nami i pokażcie całemu światu, że bieganie nie boi się wirusów, że bieganie nie zna barier i nie znosi ograniczeń. Pokażmy, że biegać może każdy.
Zapraszamy wszystkich do Szczecina, w tym roku będzie to naprawdę proste, każdy w Polsce będzie mógł wziąć udział w naszej imprezie, zgarnąć medal, super koszulkę, pamiątkowy kalendarz i mieć frajdę z bycia częścią naszej dużej, biegowej rodziny.

Zobaczcie jakie to proste:
🏃‍♂️ Na przebiegnięcie 41. PKO Półmaratonu Szczecin będzie czas od 1 do 30 sierpnia br.
🏃‍♂️ Dystans Półmaratonu można pokonać:
• na raz,
• na raty, maksymalnie w 4 dowolnych odcinkach – o łącznej długości 21,1 km – konfiguracja dowolna, spokojnie macie na to cały miesiąc.
Jedno jest pewne, skrupulatnie policzymy każdy kilometr 😊
🏃‍♂️ Po przebiegnięciu, jak tylko wyślecie nam dane do weryfikacji otrzymacie swój wirtualny medal z grawerką oraz dyplom, którymi będzie można się pochwalić na FB 😊.
🏃‍♂️ Po wielkim finale 30 sierpnia, gdy już zweryfikujemy wszystkie przesłane wyniki – otrzymacie swój pakiet finiszera.
🏃‍♂️ Każdy będzie miał możliwość wrzucenia swojego zdjęcia do pamiątkowej, wirtualnej ramki i mieć super pamiątkę z wirtualnej biegowej wizyty w Szczecinie.
🏃‍♂️ Jeśli w sierpniu będziecie w Szczecinie na Jasnych Błoniach, będzie tam na Was czekała prawdziwa foto-ścianka, gdzie będziecie mogli sobie zrobić zdjęcie i chociaż w namiastce poczuć atmosferę tego miejsca i naszej imprezy.
To nie wszystkie atrakcje, które dla Was przygotowaliśmy, chcemy jednak mieć czym Was jeszcze zaskoczyć.

Start zapisów na 41.PKO Półmaraton Szczecin edycja wirtualna rozpocznie się 24-go czerwca, a pakiety będą dostępne w następujących wariantach:
🏃‍♀️ Pakiet podstawowy (bez medalu) – 29 zł
🏃‍♀️ Pakiet z medalem – 39 zł
🏃‍♀️ Pakiet z medalem i koszulką – 49 zł

Każdy pakiet będzie zawierał numer startowy oraz pamiątkowy kalendarz.
Zanim zaprosimy Was do tego wyjątkowego wydarzenia przedstawiamy, możliwości przed jakim stają już zapisani i opłaceni uczestnicy.
❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗
Chcemy, aby każdy czuł się bezpiecznie i mógł wybrać najlepszą dla siebie ścieżkę.

▶ Automatyczne przeniesienie opłaty startowej na 2021 r. – jeśli podejmiesz decyzję, o przeniesieniu opłaty startowej na 42. PKO Półmaraton Szczecin 29 sierpnia 2021 r., nic nie musisz robić – system automatycznie przeniesie Cię wraz z opłatą na nową listę startową. W przypadku zmian cen opłat startowych w kolejnym sezonie, masz wówczas gwarancje, że nie poniesiesz dodatkowych wydatków.

▶ Możesz wykorzystać już wpłacone środki na inne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie K2 Partners do końca 2021 r. – w postaci wirtualnego vouchera (środki na twoim indywidualnym koncie, opcja ta będzie dostępna od 24 czerwca w panelu zapisów,• Będziecie mogli opłacić ze swojego vouchera – 41. PKO Półmaraton Szczecin – Edycja Wirtualna, a pozostałe środki pozostaną do wykorzystania.

▶ Jeśli żadna z powyższych opcji nie jest dla ciebie atrakcyjna, zgłoś się do nas o zwrot opłaty startowej, mail: pakiety@halfmarathon.szczecin.pl (wówczas, zgodnie z art. 15zp Ustawy z dnia 2 marca 2020 o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, będziemy realizowali zwroty w miarę możliwości do 180 dni).
Jeśli możemy Was poprosić, o skorzystanie z jednego z pierwszych dwóch rozwiązań, to będziemy bardzo wdzięczni. ❤❤❤ Umożliwi nam to dalszą prace nad imprezami, które tak lubicie.

ℹℹℹ Szczegóły znajdziecie na stronie www.halfmarathon.szczecin.pl – już od środy 24 czerwca.