Szczecin pobiegnie dla Rubika!

💓💓💓Szczecin pobiegnie dla Rubika!!!💓💓💓
40. PKO Półmaraton Szczecin towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”. Tym razem, uczestnicy pobiegną dla 12-letniego Rubika, który choruje na neuroblastomę IV stopnia – guz na szyi z przerzutami do węzłów chłonnych i do wątroby. Celem akcji jest pomoc w zbiórce środków na specjalistyczne leczenie chłopca, będącego podopiecznym Fundacji Pomóc Więcej.
- Zbieramy na specjalistyczne leczenie – immunoterapię anty-GD2 w Krakowie. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna, dlatego dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączą się do pomocy dla Rubika – mówi Ewa Parobiec, mama Rubika.
Każdy może pomóc. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Rubika” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie chłopca. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.
Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. W tym czasie odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł. Tylko w tym roku zorganizowano 45 akcji, dzięki którym 50 osób otrzymało wsparcie o łącznej wartości 534 tys. zł. 

 

biegne_dla_Rubika