W tym roku biegniemy dla Oliwki

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe „biegnę dla…” dla osób potrzebujących wsparcia w procesie leczenia.
Podczas 39. PKO PÓŁMARATONU SZCZECIN w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w Szczecinie zawodnicy będą mogli włączyć się w charytatywną akcję biegową na rzecz Oliwki. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji - kartkę z napisem „biegnę dla Oliwki”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której dziewczynka jest podopieczną – Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
Jeżeli do akcji zaangażuje się przynajmniej 20 osób, to Fundacja przekaże 10 000 zł.
Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Oliwki” będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w sobotę 25.08 w czasie pracy biura zawodów.
2,5-letnia Oliwka urodziła się ze złożoną wadą serca i m.in. niedorozwiniętymi tętnicami płucnymi. Szansą na normalne funkcjonowanie jest specjalistyczna operacja serca (w USA).
W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia.
W 2018 r. odbyło się już 39 akcji, dzięki którym Fundacja przekazała 55 potrzebującym osobom kwotę 510 000 zł. Zaangażowało się w nie prawie 18,4 tys. biegaczy.
Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski i Fundację PKO Banku Polskiego można znaleźć na stronie:
- facebook’u akcji „Biegajmy razem” https://www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
- na stronie akcji „Biegajmy razem” PKO Banku Polskiego http://www.biegajmyrazem.pkobp.pl/ i http://bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/,
- na stronie Fundacji PKO Banku Polskiego www.fundacjapkobp.pl
biegne_dla_oliwki_FB